Biryudumkitap.com, FOLX Digital'in kitap aşıkları için geliştirdiği, e-posta kutunuza her sabah 5 dakikada okuyabileceğiniz en iyi hikâye ve roman pasajlarını gönderen bir servistir. Çeşitli bloglarda yer alan haberlerden derlediğimiz kısa bir tanıtım yazısını aşağıda bulabilirsiniz. Gösterdiğiniz yoğun ilgi için müteşekkiriz. Fikir ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

HAKKIMIZDA NELER SÖYLEDİNİZ?

8 Dakikada Biryudumkitap

Biryudumkitap.com, her sabah en iyi hikâyelerden ve romanlardan 5 dakikada okuyabileceğiniz en iyi pasajları e-posta kutunuza gönderen bir girişim. Sisteme abone olmak için www.biryudumkitap.com üzerinden e-posta adresinizi bırakmanız yeterli.

'Her sabah bir yudum kahve, bir yudum kitap kalbe iyi gelir' fikri ile yola çıkan girişim, şimdiden sosyal medya üzerinden yüzlerce aboneye ulaştı. 1 Aralık 2015'te ilk pasajları abonelerine ulaştıran Biryudumkitap, bütün kitap aşıkları için tamamen ücretsizdir ve her zaman da ücretsiz kalacak.

İnsan her gün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo görmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir.
- Goethe*

Memlekette okumaya zaman bulamama, ne okuyacağını bilememe gibi sorunları çözmeye odaklı girişim, popülarite değil; edebiyat kaygısı güdüyor. Sadece edebiyat dünyasının tanınmış yazarlarından değil, genç kalemlerin de eserlerinden pasajlar yayımlıyor. Çoğunlukla Türk Edebiyatı'na yer verilen içeriklerde zaman zaman dünya edebiyatından da izler oluyor. Siz de aramıza katılın, hep birlikte okuyalım.

Son olarak, destekleri için Faruk Aladağ, Bilal Tayfur, Sadullah Bağ, Buse Arslan'a; kurumsal kimliğimizi tasarlayan Emre Sipahi'ye, Biryudumkitap'ı paylaşan ilk güzel insan Beybin Esen'e, bizlere desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Askıda Ne var? kurucusu Oğuzhan Canım'a, Biryudumkitap kupalarını sırtında taşıyan, can dostumuz güzel insan Taner Oğuz'a, bir de yukarıdaki alıntı ile ekşisözlük'te bizleri ekipçe gülümseten oykucu'ye müteşekkiriz.